MENU
Rezerwacje
  • Dla stałych klientów przewidziane rabaty !
  • Firma czynna 8.00 - 21.00
  • Dla stałych klientów przewidziane rabaty !
  • Firma czynna 8.00 - 21.00
Wypożyczalnia do mycia, prania sprzętu Warszawa

Do czego można wykorzystać parownice?

parownica

Z użyciem parownicy można w szybki i łatwy sposób dokładnie wyczyścić każdą powierzchnię twardą. Parownice można stosować do mycia materiałów wodoodpornych – bez obaw o uszkodzenie można myć płytki ceramiczne, gres, beton, kamień naturalny i kostkę brukową. Para wodna pod ciśnieniem skutecznie wyczyści także fugi oraz wszelkie zakamarki. Nasze parownice na wynajem w Warszawie wyposażone są w różne końcówki dostosowane do większości nawierzchni.

Parownica może być także stosowna do mycia paneli drewnianych, laminowanych i winylowych. Pomimo że niewielka ilość wilgoci nie spowoduje defektów na podłodze, to zagrożenie może stanowić wysoka temperatura mycia. Właśnie dlatego na końcówkę myjącą należy nałożyć dwie ściereczki z mikrofibry, które ogranicza dopływ pary do podłogi. Nie jest zalecane mycie parownica podłóg olejowanych, woskowanych i surowego drewna, które wymagają innych zabiegów pielęgnacyjnych.

Co oprócz podłóg można umyć parownicą?

parownica na trawie

Parownica świetnie sprawdzi się także do mycia szkła – gorącą parą można umyć nawet okna wraz z profilami oraz witryny w meblach. A zatem niekoniecznie muszą to być powierzchnie płaskie. Parownicą można myć krany, baterie łazienkowe, kabiny prysznicowe i całą armaturę łazienkową – wystarczy sięgnąć po odpowiednią końcówkę. Mycie parą niweluje konieczność stosowania silnych środków dezynfekujących i czyszczących, a więc świetnie sprawdza się także w kuchni. Parownicą można umyć blaty kuchenne, płytki na ścianach oraz zlewozmywak, płytę grzewczą i piekarnik. Parownica szybko i skutecznie usuwa osady z mydła i wody oraz zaschnięty i przypalony tłuszcz. Gorącą para można także wyczyścić tapicerkę, dywany, firany i zasłony oraz rolety.

Inne zastosowania parownicy to na przykład zrywanie tapet i usuwanie prusaków. Mało kto wie, że parownica Karcher skutecznie sprawdza się przy usuwaniu starych tapet ze ścian. Gorąca para szybko penetruje strukturę tapety a pod wpływem temperatury klej traci właściwości szczepne. Zrywanie tapet staje się wówczas lekką i prostą czynnością. Dzięki parownicy, możemy też pozbyć się nieproszonych insektów. Gorąca para zabija szkodniki, niszczy złożone jajka, dezynfekując i czyszcząc powierzchnię. Prusaki, karaluchy, mole i inne robaki to często niechciani goście w naszych domach, dzięki gorącej parze możesz pozbyć się skutecznie insektów. Zapraszamy, parownice na wynajem w Warszawie dostępne u nas dla Ciebie.

You Might Also Like